Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych

Niepełnosprawność jest jak deszcz - my dajemy Ci Parasol

Strona 1 z 4   »
Bezpłatna pomoc psychologiczna dla studentów UMP

Informacja dla studentów naszego Uniwersytetu, którzy chcieliby skorzystać z nieodpłatnej pomocy psychologicznej

Szkolenie ze stażem "EFEKTYWNA PRACA ZDALNA Z WYKORZYSTANIEM NOWOCZESNYCH NARZĘDZI"

Zapraszamy absolwentów i studentów ostatniego roku na bezpłatne szkolenie w ramach projektu aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych!

Vademecum studenta z niepełnosprawnością UMP

Witamy nowo przyjętych studentów z niepełnosprawnościami - aby ułatwić Wam start na naszym uniwersytecie przygotowaliśmy dla Was VADEMECUM.

Ankieta dotycząca dostępności UMP dla studentów z niepełnosprawnościami

Zapraszamy wszystkich studentów UMP do wypełnienia ankiety dotyczącej dostępności UMP dla studentów z niepełnosprawnościami. Wasze spostrzeżenia są niezwykle cenne i będą inspiracją do dalszych działań.

Regulamin wsparcia studentów z ASD

21 czerwca 2023 r. zaczął obowiązywać Regulamin wsparcia studentów z ASD. Reguluje on zasady wspierania studentów i doktorantów ze spektrum autyzmu. Został wprowadzony jako uwieńczenie projektu Asystent studenta z ASD.

„Życie bez nerwów” - spotkanie autorskie z Andrzejem Zarembą

Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Fundacja hospicyjna Mój DOM zapraszają na niezwykły wieczór autorski Pana Andrzeja Zaremby, poświęcony jego książce „Życie bez nerwów”. Jest to kolejne wydarzeniem z cyklu Kultura bez barier, które organizuje Biblioteka Raczyńskich. Tym razem jednak, znosimy bariery, które stoją nie tylko przed Czytelnikami, ale i przed Autorem. Pan Andrzej Zaremba od dziesięciu lat choruje na stwardnienie boczne zanikowe (SLA).

Ankieta "Dostępność na UMP"

Szanowni Państwo, minęło już 2 i pól roku realizacji projektu "Uniwersytet z Wyobraźnią". Chcemy zbadać czy i jak zmieniły się problemy studentów z niepełnosprawnościami na naszej uczelni. Dlatego prosimy o wypełnienie tej niedługiej ankiety. Jej wyniki będą dla nas cenną wskazówką.

Wsparcie mieszkaniowe dla osób z niepełnosprawnościami

PFRON we współpracy z MOPR Poznań zapraszają studentów z niepełnosprawnościami do skorzystania z projektów "Mieszkanie dla Absolwenta" i "Dostępne mieszkanie". Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w zakładce "Projekty" → "Mieszkania".

Życzenia Wielkanocne

Wszystkim Studentom, Współpracownikom i Przyjaciołom życzymy radosnych, pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych! - Halina Bogusz i zespół BON

Tymczasowa zmiana harmonogramu pracy Biura

Informujemy że w ciągu najbliższych dwóch tygodni Biuro będzie czynne wyłącznie w środy. Nie oznacza to, że jesteśmy niedostępni! Można dzwonić pod nr 601446315 lub pisać na adres bon@ump.edu.pl. Na pewno się odezwiemy.

Strona 1 z 4   »

Niepełnosprawność jest jak deszcz - my dajemy Ci Parasol